4 sposoby na ściany wnętrz w stylu industrialnym

W ostatnim czasie ogromną popularność zdobywają pomieszczenia zaaranżowane w stylu industrialnym, czyli nawiązującym do wystrojów poprzemysłowych wnętrz okresu recesji w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Styl industrialny charakteryzuje się dużą dozą surowości, jak i minimalizmem. Jednak prócz samych mebli czy elementów dekoracyjnych ogromną rolę odgrywają również ściany. W jaki sposób osiągnąć właściwy efekt na ścianach, chcąc stworzyć pomieszczenie zaaranżowane zgodnie z zasadami stylu industrialnego? Oto 4 nasze sposoby!

  1. „Żywa” cegła

Wiele osób decyduje się na zastosowanie w tego typu wnętrzach surowej cegły, która jest pokryta jedynie gruntem, by zbytnio nie pyliła. Można skorzystać również z przygotowanych wcześniej płytek ceglanych.

  1. Farba betonowa

To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na osiągnięciu efektu surowości, ponieważ po jej zastosowaniu ściana uzyskuje szary, betonowy kolor, a dodatkowo warstwa farby oddaje również strukturę betonu wraz z pęknięciami i drobnymi ubytkami.

  1. Płyty ścienne z betonowym wzorem

Te panele również w doskonały sposób oddają efekt betonu. Panele te zazwyczaj są w kształcie dużych kwadratów, więc ich montaż nie przysparza zbyt wielkich problemów, a efekt jest naprawdę zaskakujący.

  1. Pustaki

Wykorzystanie tego materiału pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu – ściany możesz zaaranżować zarówno gładką stroną pustaka, jak i tą „dziurawą”, co doda uroku industrialnemu wnętrzu.