Białe meble vs. czarne meble do salonu

nowoczesne meble

Meble nowoczesne dostępne są w niemalże każdym salonie stacjonarnym, ale obecnie największy wachlarz wyboru oferuje sklep internetowy z meblami. Zamawiając online, można liczyć nie tylko na różnorodność asortymentu, ale i na wygodę oraz często także na atrakcyjniejsze ceny. Pojawia się jednak pytanie, na jakie meble do nowoczesnego salonu się zdecydować?

Białe meble vs. czarne meble do salonu

Pokój dzienny z pewnością powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy. Jeśli pragniemy urządzić salon w stylu nowoczesnym, to warto zdecydować się na meble z jednym z dwóch modnych kolorów – czarnym lub białym. Która zatem z tych opcji będzie lepsza?

• W przypadku miłośników minimalizmu świetną opcją będzie wyposażenie salonu w nowoczesne meble w białym kolorze. Za ich pomocą można uzyskać chłodne i jasne wnętrze w stylu skandynawskim.
• Decydując się na białe meble, warto zadbać o dodatki wykonane z naturalnych materiałów z drewna, lnu i wikliny. Jak najbardziej sprawdzą się meble z litego drewna, ze szklanymi czy kamiennymi dodatkami.
• W celu nadania wnętrzu charakteru warto zdecydować się na czarne lśniące meble do salonu.
• Wybierając ciemne meble z połyskiem, należy zrezygnować z nadmiaru ozdób. Dodatki powinny być subtelne i stylowe.
• Zaletą mebli z połyskiem jest to, że za ich pomocą można rozświetlić i optycznie powiększyć wnętrze, co w przypadku pokoju dziennego odgrywa niezwykle istotną rolę.