Charakter wnętrza rozpoznasz po wzornictwie

hiszpańskie płytki w łazience

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia urządzanego pomieszczenia, istotne jest by skupić się na kluczowych elementach wystroju. Spójny styl użytych materiałów sprawia, że wnętrze nabiera indywidualnych cech właściciela.

Gres, płytki, terakota – co wybrać?

Bardzo istotnym elementem wykończenia, a zarazem najbardziej kłopotliwym są płytki na ścianach i podłogach. Często błędnie pozostawiane na samym końcu tworzenia projektu, mają niebagatelny wpływ na wygląd całości.

Kafle podzielić można na wiele grup względem użyteczności w konkretnych pomieszczeniach. Te, które doskonale sprawdzą się w kuchni, w łazience niekoniecznie okażą się równie funkcjonalne. Dodatkowym, równie ważnym kryterium jest także jakość wykonania i unikatowy wygląd. Rosnąca popularność płytek hiszpańskich Banyo świetnie obrazuje ten ostatni element.

Płytki hiszpańskie – wyszukane piękno

Osobom nieznającym dokładnie tematu, kafle te mogą się kojarzyć jedynie z pięknie wybarwionymi mozaikami. Oczywiście, jest to prawda, ale świat płytek w hiszpańskiej odsłonie nie kończy się tylko na tym. Oferują one dużo więcej. To przede wszystkim bogate, wyszukane wzornictwo, niekiedy w bardzo stonowanej kolorystyce, która idealnie komponuje się z drewnem i nowoczesnymi wnętrzami. Jeśli zależy nam na tym, aby wykończenia nabrało większego wyrazu, mamy do wyboru liczne wzory w dowolnych, ciepłych odcieniach granatu, zieleni czy czerwieni, choć coraz częściej spotyka się również nieco bardziej jaskrawe odmiany. Dodatkowym atutem, który zjednał sobie wielu miłośników tego rodzaju wykończenia, jest wysoka jakość produktu oraz jego staranne wykonanie.

Urządzając wnętrze, które ma nam dobrze służyć, nie warto silić się na półśrodki. Postawienie na jakość zawsze zdaje egzamin, a w przypadku podłogowych czy ściennych kafli, to inwestycja na lata.