Co można wyeksponować w witrynie w jadalni

2 drzwiowa witryna do jadalni

Witryny do jadalni są ostatnio chętnie kupowane. Wszystko to jest związane z ogromną i niesłabnącą popularnością stylu skandynawskiego w urządzaniu wnętrz. To właśnie w szwedzkich czy norweskich domach, w salonach albo jadalniach stoją przeszklone witryny, zapełnione różnego rodzaju pięknymi przedmiotami. Co zatem można wyeksponować w takiej witrynie, oraz jak to zrobić, by wszystko prezentowało się ciekawie i elegancko?

Co można wyeksponować w witrynie w jadalni?

Witryna w jadalni głównie służą do eksponowania różnego rodzaju pięknych naczyń, pochodzących z zastawy stołowej czy serwisu do kawy. Można tam zatem włożyć całe komplety naczyń, albo postawić na eklektyzm i poustawiać w witrynie różne pojedyncze sztuki. Tak często robią kolekcjonerzy na przykład  starej angielskiej porcelany.

Jak eksponować rzeczy w witrynie?

Oczywiście w takich witrynach można ustawiać też inne rzeczy. Świetnie sprawdzą się na przykład kieliszki, filiżanki, butelki z alkoholem. Najważniejsze, by przechowywane tam rzeczy ułożone były zgodnie z kluczem, a także by witryna nie była zbyt mocno zapchana. Pojedyncze przedmioty powinny być dobrze widziane, w środku w witrynie powinien panować porządek. Naprawdę nie chodzi o to, by do takiej witrynki wpakować wszystkie nieużywane w domu naczynia, które będą się tam służyć przez kolejne lata.