Eleganckie biurko w stylu rodem z północy Europy

biurko Jade wood

W wielu domach i mieszkaniach jednym z najważniejszych mebli jest biurko – zwłaszcza jeśli ono miejscem pracy domowników. Do niedawna najpopularniejsze były masywne biurka mogące pomieścić całe mnóstwo dokumentów, książek i przeróżnych materiałów do nauki czy pracy. Jednak wchodzący w co raz większe łaski projektantów wnętrz styl skandynawski lekko zrewolucjonizował ów trend.

Biurko skandynawskie

Biurko utrzymane w stylizacji skandynawskiej jest dokładnie jak ona sama – proste, skromne, minimalistyczne. Z reguły wykonuje się je z naturalnych materiałów; najczęściej jest to drewno. Entuzjastów biurek skandynawskich często przekonuje do nich fakt, iż są przyjazne środowisku, a przy tym niezwykle trwałe i wytrzymałe. Co więcej, stanowią estetyczny element wystroju wnętrza, który świetnie komponuje się również z motywami w innych stylach – na przykład z ponadczasowym stylem klasycznym.

Białe skandynawskie biurko

Najczęściej spotykanym kolorem biurek w stylu skandynawskim jest biały. Dlaczego? Otóż sam styl zakłada użycie jasnych, dość chłodnych barw. Większość elementów wystroju wnętrz inspirowanych północną Europą jest w odcieniach bieli i szarości. Białe biurko pomysłowo można udekorować kolorowymi skoroszytami lub pojemnikami na długopisy czy innymi dodatkami, co czyni je niezwykle uniwersalnym meblem.