Idealna pościel dla dziecka

Wybór pościeli dla dziecka polega na zwróceniu uwagi nie tylko na rozmiar czy wzór, ale także na materiał. Jest on szczególnie istotny w przypadku maluchów cierpiących z powodu alergii. Na szczęście obecnie w sklepach online znaleźć można różnorodną ofertę, na którą składają się materiały naturalne, jak i syntetyczne. Na jaką pościel dla dziecka warto się zdecydować?

 

Materiał dla alergików

Jeśli dziecko jest alergikiem, najbezpieczniej będzie poszukiwać wśród pościeli dziecięcych 140×200 wykonanych z naturalnych tkanin takich, jak bawełna czy len. Obie są bardzo przyjemne dla skóry oraz antyalergiczne. Jednak ich wadą jest trudność w prasowaniu i ogromna skłonność do gniecenia. Jeśli można sobie na to pozwolić, warto zdecydować się na mieszankę naturalnego materiału z domieszką syntetycznego. To ułatwi suszenie pościeli, jej prasowanie, a dodatkowo zapewni większą trwałość. Dobrym wyborem będzie również pościel dziecięca 140×200 z mikrofibry. To tkanina, która pozwala skórze oddychać. Chroni także przed roztoczami.

 

Wygląd pościeli – czy jest ważny?

 

Nie ulega wątpliwości, że dzieciom zależy przede wszystkim na tym, żeby ich pościel pięknie się prezentowała. Powinna odzwierciedlać ich zainteresowania. Może być ozdobiona wizerunkiem postaci z filmu animowanego, co cały pokój uczyni bajkowym. Zwracając uwagę na wygląd, warto przyjrzeć się także szczegółom. Ważny jest bowiem nie tylko sam wzór, ale także wykończenia. Wystające ze szwów nitki świadczą o słabej jakości produktu. Zapięcie na suwak, który nie działa idealnie, również nie wróży dobrej jakości.