Idealne płytki tarasowe

Podczas wykańczania mieszkania czy też domu jednorodzinnego, każdy inwestor chce, aby jego projekt był możliwie najlepszy i wykonany przy użyciu najlepszych materiałów. Niestety jak często bywa, ciężko jest to osiągnąć. Szczególnie problem ten widać na przykładzie tarasów, których podłogi spełniać muszą niebywale szeroki zakres cech, co oczywiście czasem jest niewykonalne.

Jakie są idealne płytki tarasowe?

Taras jest szczególnym miejscem w każdym domu. Z racji tego, że jest wyeksponowany przez cały rok na działanie warunków atmosferycznych, podłoga na nim musi być niezwykle odporna na szereg najróżniejszych zagrożeń. Z drugiej jednak strony jest to miejsce, które wykorzystywane jest niezwykle intensywnie rekreacyjnie, więc płytki tarasowe muszą spełniać także wiele cech użytkowych – wyjaśnia banyo.

Idealne płytki tarasowe to takie, które odporne są na działanie mrozu, śniegu, wilgoci, silnego słońca i promieniowania UV. Dodatkowo płytki na tarasie powinny być bezpieczne, czyli posiadać zabezpieczenie przed poślizgnięciem się, a także być łatwe w utrzymaniu, czyli nie sprawiać trudności podczas czyszczenia. Jak łatwo się domyślić, znalezienie takich płytek nie należy do prostych zadań.

Jaki materiał na płytki?

Tym, co ma największy wpływ na cechy, jakie posiadać będą płytki tarasowe, jest rzecz jasna materiał, z którego zostały one wykonane. Na rynku spotkać można trzy modele, lecz żaden z nich nie jest idealny i z tego powodu warto znać zarówno jego wady, jak i oczywiście zalety.

Często wybieranym modelem jest płytka klinkierowa. Cechuje się ona bardzo silną odpornością na światło słoneczne, więc jest naturalnym wyborem tych klientów, którzy chcą wygodnie i komfortowo spędzać czas w lecie na tarasie. Pamiętać jednak trzeba o tym, że płytki tego typu bardzo ciężko się czyści, a dodatkowo są niezwykle podatne na brudzenie się, co powoduje, że ich używanie jest często mocno niewygodne.

Dobrym rozwiązaniem jest płytka granitowa, która jest niezwykle odporna na mnóstwo zagrożeń, lecz niestety jej dużą wad jest spora cena, która często jest nawet dwa razy wyższa niż konkurencyjne modele.