Idealny pomysł na wykończenie łazienki

nowoczesne wykończenie łazienki

W odważnych łazienkowych aranżacjach można śmiało zastosować oryginalne płytki z których powstanie fantastyczny, geometryczny obraz składający się z wielu różnych kubików, sześcianów i rombów. Bardzo dekoracyjne są zwłaszcza płytki sześciokątne oraz pomysłowe wzory z efektem 3d, które stosuje się nie tylko w prywatnych łazienkach, ale również w łazienkach użyteczności publicznej. Geometryczne wzory są dość awangardowe kompozycje, które wprowadzają do łazienki rozedrganie i ruch.

Nowoczesne płytki imitujące metal

W nowoczesnych łazienkach w stylu postindustrialnym coraz częściej można spotkać bardzo duże płytki, które doskonale imitują powierzchnię metalową. Najczęściej imitowana jest stal nierdzewna, żelazo oraz patynowana miedź. Metaliczne efekty bardzo dobrze współgrają przede wszystkim z białą ceramiką, która po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. Płytki imitujące metal pasować będą także do wielu elementów szklanych, które coraz częściej można spotkać zarówno w nowoczesnych, jak i również w klasycznych łazienkach. Urodę takich aranżacji można dodatkowo podkreślić perfekcyjnie zaprojektowanym oświetleniem.

Surowa cegła i klinkiery

Łazienki w Lublinie coraz częściej dekorowane są za pomocą surowej cegły i klinkierów. Wykończenie ścian specjalnymi płytkami klinkierowymi albo zwykłą surową cegłą, to najlepsza propozycja do łazienki loftowej. Cegła doskonale ociepla pomieszczenie i co najważniejsze dodaje mu stosownej szlachetności. Klinkiery warto wykorzystać przede wszystkim w takich miejscach, gdzie trzeba skutecznie zamaskować stelaże albo instalacje wodne toalety lub wanny.