Jak ciekawie wykorzystać fototapety na ścianę?

Każdy z nas ma swoje indywidualne gusta, preferencje. Jeden pasjonuje się zwierzętami i mógłby godzinami podziwiać majestatyczne słonie. Inny najbardziej na świecie lubi spacerować zapomnianymi uliczkami i podziwiać stare, odrapane tynki kamienic. Część tych fascynacji można przenieść do swojego nowo urządzanego gniazdka – w postaci fototapety na ścianę przedstawiającej coś, na co po prostu uwielbiamy patrzeć.

fototapeta ścienna gór

Wysoka jakość fototapety

Aby zamówić fototapetę, należy wybrać dobrą firmę zajmującą się takimi rzeczami. Nie uda się wydrukowanie dużego formatu fototapety na domowej drukarce ani jakiekolwiek inne samodzielne próby drukowania nawet na drukarkach większego formatu. Do ich wydrukowania konieczne są specjalne drukarki wielkoformatowe – plotery. Istotny jest wybór wysokiej jakości wydruku, odpowiedniego papieru, a także pokrycie wydruku laminatem, który zabezpiecza przed blaknięciem pod wpływem promieni UV. Laminowanie fototapety jest szalenie istotne – bez tego w ciągu kilku miesięcy tapeta w słonecznej sypialni zblednie i straci kolory.

Fototapety na ścianę

Wystrój mieszkania można diametralnie zmienić poprzez dodanie mu indywidualnego charakteru, na przykład fototapetą. Wystarczy zlecić wydruk i przymocowanie fototapety przedstawiającej wybrany krajobraz w żywych kolorach, na przykład na całej ścianie lub ścianie i suficie. W ten sposób nadajemy pomieszczeniu zupełnie wyjątkowego charakteru. Nowoczesne fototapety na ścianę mogą ożywiać wnętrze lub nadawać mu nostalgicznego wydźwięku – na przykład gdy jako fototapetę wybierzemy zasnuty mgła sosnowy lasek albo gdy sufit w sypialni pokryjemy wzorem rozgwieżdżonego nieba.