Jak dbać o kręgosłup? Zbiór porad

nowoczesny fotel do biura

nowoczesny fotel do biura

Kręgosłup jest filarem całego organizmu. To on umożliwia utrzymanie odpowiedniej postawy. Jego skrzywienie i uszkodzenia zaś przyczyniają się nie tylko do uczucia bólu i dyskomfortu, ale także mogą spowodować poważne zaburzenia pracy organów wewnętrznych, w tym mózgu. Tymczasem o ile nie posiada się wrodzonej wady kręgosłupa, można łatwo zapobiec tego typu problemom, wcielając w życie garść prostych zasad.

Ruch i ćwiczenia przede wszystkim!

Kręgosłup w największym stopniu potrzebuje sporej ilości ruchu. Szczególnie ważne dla jego poprawnego funkcjonowania jest dbanie o t, by mięśnie grzbietu były silne. W tym celu należy uczęszczać na przykład na siłownię czy lekcje jogi lub jakiekolwiek ćwiczenia, które wzmocnią wymienioną grupę mięśni. Świetnie sprawdzą się też sztuki walki i dalekowschodnie ćwiczenia takie jak Qigong.

Jak już siedzieć, to z głową

Zabójcze dla kręgosłupa jest także spędzanie dużej ilości czasu w jednej pozycji. Dotyczy to zarówno pozycji siedzącej, jak i stojącej, chociaż to w tej pierwszej spędzamy zazwyczaj ilość czasu znacznie przekraczającą granice zdrowego rozsądku. Jeżeli już należy się do tej grupy, która jest zmuszona spędzać wiele godzin przy komputerze, powinno się zainwestować w wygodny i nowoczesny fotel do biurka taki jak: https://www.mebletkaniny.pl/fotele-obrotowe-cat-35.

Podczas pracy przy komputerze trzeba tez pamiętać o tym, aby nie siedzieć przed nim bite kilka godzin. Trzeba zapewnić sobie co godzinę przynajmniej kilka minut specjalnych ćwiczeń lub innej formy ruchu. Nawet najdroższe i najbardziej nowoczesne fotele do biurka nie pomogą naszemu kręgosłupowi, jeżeli nie dostarczy mu się ruchu podczas pracy.