Jak dbać o meble – podkładki na stół

fioletowa mata na stół

Stół to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu – to właśnie przy nim toczy się rodzinne życie, zarówno podczas codziennych posiłków jak i w trakcie wyjątkowych uroczystości. Jak dbać o blat stołu, aby zachował on swój naturalny wygląd jak najdłużej?

Sposoby ochrony stołu

Jednym z największych wrogów, z jakimi muszą się zmierzyć blaty, jest wysoka temperatura. Rozwiązania w tym zakresie są dwa – albo tradycyjny obrus albo specjalne podkładki na stół: http://dedekor.pl/jadalnia/maty-i-podkladki. To drugie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku stołów drewnianych, które aż żal jest zakrywać ciężkim obrusem.

Rodzaje podkładek na stół

W sklepach z artykułami dekoracyjnymi do domu znaleźć można przynajmniej kilka rodzajów podkładek stołowych. Obecnie, jednymi z najbardziej popularnych, są te wykonane z pędów bambusowych. Jest to naturalny materiał, który nie dość że trzyma się bardzo długo, to jeszcze w dodatku czyści się bezproblemowo. Dostępne są również podkładki plecione z włóczki, czy wykonane z materiałów sztucznych. Przy wyborze podkładek na stół warto pamiętać o tym, aby ten drobny element dekoracyjno – użytkowy wpisywał się w ogólną stylistykę wnętrza. Przy tradycyjnym wystroju najlepiej sprawdzą się delikatne podkładki dziergane na szydełku.