Jak udekorować mieszkanie?

dekoracja mieszkania

Aranżacja wnętrz to nie tylko kwestia wyboru mebli czy wyposażenia, ale także dodatków, które wbrew pozorom pełnią kluczową rolę, bo dzięki temu pomieszczenie nabiera charakteru. Na dekoracje do domu wcale nie musimy wydawać dużo pieniędzy, w tym wypadku ważniejszy jest pomysł.

Wybierz się targi staroci

Jak zależy nam na wnętrzu stylowym i oryginalnym, najlepiej wybrać się na targi staroci, czy wyprzedaż garażową, gdzie ludzie sprzedają rzeczy za bezcen. To najlepszy sposób, aby niewielkim kosztem nabyć coś niepowtarzalnego np. wazon, plakaty filmowe, ramki na zdjęcia, lampkę nocną itp. Oczywiście przed wyjściem na takie zakupy musimy wiedzieć, w jakim stylu chcemy urządzić swoje cztery kąty. Nie warto kupować zbyt wielu przedmiotów pod wpływem chwili, gdyż później może okazać się, że żadna z tych rzeczy do siebie na pasuje, wtedy trudno będzie o spójną aranżację. Najlepiej wyjść z założenia, że mniej znaczy więcej i ograniczyć się do minimum.

Plakaty filmowe – jako ozdoba ścienna

Dekoracje ścienne pełnią ważną rolę, dzięki nim możemy przedstawić siebie, swoje upodobania na przykład za pośrednictwem filmowych plakatów. Obecnie jest wiele sklepów internetowych, w których można kupić takie rzeczy, dostępne są też różnego rodzaju grafiki, obrazy, złote myśli, zabawne obrazki, możliwości jest nieskończenie wiele. Duży wybór to też duży kłopot, bo trudno się zdecydować na jedną rzecz. Podstawa to wybór stylu, w jakim chcemy utrzymać poszczególne pomieszczenia. Najpopularniejszą są teraz minimalistyczne, duże przestrzenie, gdzie wszystko ma swoje miejsce, dzięki temu można uzyskać wrażenie porządku.

Oświetlenie

Nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu, które pomoże nam wydobyć te zakamarki, które uważamy za godne uwagi oraz schować mankamenty mieszkania. Najlepiej, żeby w każdym pomieszczeniu ustawić kilka źródeł światła – sufitowe, podłogowe oraz stołowe.