Jak umeblować salon?

urządzony salon w mieszkaniu

Salon zazwyczaj jest miejscem, które pełni różne funkcje, nie służy wyłącznie do odpoczynku czy przyjmowania gości, niekiedy nocą zamienia się również w prywatną sypialnię. Jeżeli przestrzeń jest ograniczona, urządzenie jej w sposób stylowy i jednocześnie praktyczny jest dość trudne. Jakie meble kupić? Jak umeblować salon?

Meble design do salonu

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się styl minimalistyczny, w tym wypadku ilość wyposażenia oraz dodatków jest ograniczona do minimum i jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jak salon jest niewielkich rozmiarów. Oczywiście wcale nie oznacza to, że meble muszą być jednolite i nudne, równie dobrze mogą być kolorowe. Nie należy obawiać się odważnych barw, nietypowych faktur, kluczowe jest to, żeby wyposażenie pasowało do wystroju. Jedyną zasadą, jaką warto zastosować jest to, aby nie decydować się na zakup mebli w ciemnych kolorach, gdyż wnętrze może zostać przez nie przytłoczone, nie sprawdzi się również masywne wyposażenie.

Im mniej mebli, tym lepiej

W salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, tapicerowanych takich jak kanapa czy fotele. Nie można zapomnieć również o stoliku kawowym, szafce pod telewizor. Bardzo efektownie prezentują się niskie komody na nóżkach, które są w stanie pomieścić dość sporo rzeczy, a także półki ścienne, gdzie można ustawić książki lub rośliny. Minęły czasy kiedy w salonie ustawiało się duże meblościanki z ogromnymi szafami, obecnie stawia się w tej kwestii na minimalizm i jest to bardzo dobra droga.

Można urządzić salon kolorowo, ale jednocześnie minimalistycznie, tak aby wszystkie jego elementy miały swoje miejsce. Wówczas przestrzeń będzie przestronniejsza, bardziej przytulna, klimatyczna. Nie warto rezygnować też z dodatków, przy czym wystarczy wprowadzić do wnętrz 2-3 ozdoby, jednak nie więcej.

Więcej na stronie www.ragaba.pl