Jak urządzić stylowy przedpokój?

zestaw mebli na przedpokój

Mogłoby się wydawać, że przedpokój ma być przede wszystkim miejscem praktycznym, gdzie wygląd schodzi na drugi plan. To właśnie tam pozostawiamy mokre kurtki, czy też ubłocone buty. Właśnie dlatego wiele osób nie przykłada dużej uwagi podczas aranżowania pomieszczenia. To duży błąd. Przedpokój jest wizytówką każdego domu, czy też mieszkania. Zestaw mebli do przedpokoju powinien prezentować się elegancko, a także wpasowywać się swoim stylem do reszty elementów.

Liczy się pierwsze wrażenie

Rozglądając się za zestawem mebli do przedpokoju należy pamiętać, że to właśnie to pomieszczenie tworzy obraz całego mieszkania. Istnieje prosta zasada – pierwsze wrażenie kształtuje się w ciągu kilkunastu sekund. Oczywistym jest, że to właśnie prezencja przedpokoju wpłynie na ocenę wystroju naszego domu. Nawet, jeśli pozostałe pomieszczenia będą starannie zaaranżowane, to niechlujnie urządzony przedpokój zniszczy cały efekt. Jaki powinien być idealny zestaw mebli na przedpokój? Przede wszystkim:
– solidny,
– estetycznie wykończony,
– funkcjonalny.

Co do małego wnętrza?

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup zestawu mebli na przedpokój składającego się z kilkunastu elementów. Bardzo często jest tak, że powierzchnia pomieszczenia jest bardzo mała. Nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z mebli. W takiej sytuacji lepiej nie wybierać masywnych szaf. Dobrym pomysłem jest umieszczenie kilku wieszaków ściennych umieszczonych na różnych poziomach. Pod sufitem można zamieścić półki na akcesoria zimowe. Z pewnością przyda się również szafka na obuwie – najlepiej, aby była zabudowana, gdyż odkryte półki mogą stworzyć niepotrzebny chaos.