Jak wybrać pierwsze mieszkanie?

Kupno mieszkania wiąże się z podjęciem wielu, niezmiernie ważnych decyzji. Jedną z nich jest metraż mieszkania. Korzystniej jest kupić małe mieszkanie, czy od razu zainwestować w duże?

Na początek kawalerka?

Pytanie o metraż mieszkania jest jednym z najważniejszych na jakie należy sobie odpowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań.

Zaletą zakupu nie wielkiego mieszkania jest mniejszy koszt, który trzeba ponieść na początek. Nie jest to wyłącznie koszt zakupu, ale również wykończenia mieszkania kupionego od dewelopera, czy remontu mieszkania z rynku wtórnego.

Ludzie młodzi bardzo często decydują się na zakup kawalerki, gdyż większy metraż nie jest koniecznością na początek samodzielnego życia.

Nie wszyscy lubią zmiany. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania o większym metrażu. Kupując mieszkanie dwu lub trzypokojowe można je zagospodarować tak, że narodziny dzieci nie będą wymagały zmiany mieszkania lecz kilku korekt w aranżacjo wnętrza.

Mieszkanie od dewelopera jako inwestycja?

Kupując mieszkanie warto potraktować je jak inwestycje. Nowe budynki to mieszkania, które są ustawne, eleganckie i przez długi czas będą cieszyły się popularnością wśród klientów wynajmujących. Dodatkową zaletą jest możliwość swobodnej aranżacji. Deweloper dostępny pod adresem https://www.domd.pl/ bardzo często przy współpracy z projektantem pomaga dostosować mieszkanie do indywidualnych potrzeb nabywcy.

Zakup kawalerki jest dobrym rozwiązaniem na dla młodych ludzi jako pierwsze mieszkanie. Jest to szansa dla młodych osób na otrzymanie kredytu hipotecznego, w momencie, gdy historia zatrudnienia nie jest długa. Niższa kwota kredytu jest łatwiejsza do osiągnięcia. Jednocześnie klient spłacając kredyt buduje pozytywną historię kredytową, co w przyszłości pozwoli na zaciągnięcie kredytu na większą nieruchomość.

Posiadając małe mieszkanie zmiana go na większy metraż nie jest tak trudna. Jednym z rozwiązań jest wynajęcie posiadanego mieszkania i otrzymywanie dodatkowego dochodu w postaci czynszu najmu. Innym rozwiązaniem jest sprzedaż nieruchomości, a uzyskana kwota stanie się wkładem własnym.