Jak znaleźć huśtawkę ogrodową dla całej rodziny?

huśtawki ogrodowe

Huśtawka ogrodowa to niezbędny element wyposażenia dziecięcego kącika zabawa. Jednak czy tylko dzieciom huśtawki sprawiają radość? Jak wybrać huśtawkę do ogrodu dla całej rodziny?

Gdzie ustawić huśtawkę ogrodową?

Nim rozpoczniemy poszukiwania idealnej huśtawki ogrodowej warto dokładnie ustalić miejsce jej przeznaczenie.

Duży ogród daje większą dowolność w wyborze huśtawek. Trudniej jest, gdy miejsce przeznaczone na huśtawkę jest nieduże. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są huśtawki ogrodowe z technorattanu. Kształtem przypominają kosze, które można ustawić na nodze lub powiesić na łańcuchu. Taki kosz wypełniony poduchami wygląda bardzo ciekawie, a do tego jest wygodny.

Mając niewiele miejsca warto wybrać huśtawki balkonowe, które są mniejszych rozmiarów. W takiej sytuacji sprawdzi się huśtawka metalowa, która łączona jest z materiałem. Dobrym rozwiązaniem są również tanie huśtawki ogrodowe od Nettrading wykonane z tworzyw sztucznych. Ich wadą jest stosunkowo niewielka wytrzymałość. Zaletą korzystna cena. Plastikowe, jednoosobowe huśtawki warto powiesić na drzewie. Świetnie wyglądają w takiej aranżacji oraz mogą sprawić dużo radości.

Szukając miejsca dla huśtawki ogrodowej warto wybrać takie, które jest lekko zacienione. Dzięki temu z huśtawki będzie można korzystać przez cały dzień. Mocne słońce nie będzie przeszkodą. Należy zdecydować, czy huśtawka ma być w lekko ustronnym miejscem, w którym można podrzemać, poczytać książkę, czy posiedzieć w ciszy. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie huśtawki ogrodowej jako kolejnego miejsca do siedzenia przy ogrodowym stole.