Jaki grzejnik do łazienki?

nowoczesne grzejniki łazienkowe

Grzejnik łazienkowy powinien zapewniać optymalną temperaturę we wnętrzu. Dobrze gdy jednocześnie prezentuje się jak najlepiej. Czym się jeszcze kierować przy jego wyborze?

Grzejniki łazienkowe często służą również do osuszania ręczników. Jego wygląd i funkcjonalność powinny więc spełniać te wymagania. Zdecydowana większość grzejników łazienkowych wyróżnia się drabinkową budową. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu oraz zastosowania. Dostępne są w wielu różnych kształtach jak również kolorach. Spokojnie więc za pomocą sklepowej oferty dopasować można grzejnik do każdej aranżacji. Grzejniki łazienkowe najczęściej wykonane są z miedzi, stali oraz aluminium. Warunkiem podstawowym jest to by grzejniki charakteryzowała wysoka odporność na wilgoć.

Najczęściej w domach można spotkać grzejniki łazienkowe wodne. Połączone są one z systemem centralnego ogrzewania. Niestety latem nie dają ciepła. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest połączenie grzejnika wodnego z grzałką elektryczną. W ten sposób można cieszyć się wysoką temperaturą panującą w łazience również zimą. Najlepiej zdecydować się na ten rodzaj grzejnika z wbudowaną grzałką termostatyczną. W ten sposób można dowolnie manipulować temperaturą znajdującą się w pomieszczeniu.

W polskich warunkach klimatycznych najlepszym więc rozwiązaniem wydają się grzejniki wodno-elektryczne. Dzięki temu, że w okresie letnim mogą być zasilane energią elektryczną, ciepłą łazienką można cieszyć się nawet w chłodniejsze letnie dni. Najmniejszą mocą charakteryzują się z kolei grzejniki elektryczne. Najczęściej w łazienkach stosowane są jako dodatkowe źródło ciepła. Służą do osuszania ręczników. Najlepiej wybrać te modele, które posiadają specjalny wyłącznik chroniący grzejniki przed nadmiernym nagrzaniem. Przy wyborze grzejnika najważniejszy jest więc ich sposób zasilania.

Więcej o grzejnikach na stronie: http://www.impero.com.pl/oferta/grzejniki-lazienkowe