Jaki leżak ogrodowy wybrać?

leżanki ogrodowe

Leżaki ogrodowe powinny być wygodne i funkcjonalne. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jak wybrać leżak, który będzie wygodny i jednocześnie praktyczny?

Leżaki ogrodowe drewniane

Leżaki ogrodowe drewniane mogą być wykonane z drewna krajowego lub egzotycznego. Warto wiedzieć, że drewno egzotyczne jest droższe od krajowego, ale również bardziej wytrzymałe.

Wybierając leżak ogrodowy drewniany, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na oparcie. Musi być dobrze wyprofilowane. Warto również zwrócić uwagę, by miało możliwość regulacji kąta nachylenia.

Wadą leżaków drewnianych jest ich duża waga. Jeżeli leżak ma być mobilny, warto wybrać model na kółkach.

Leżaki metalowe i aluminiowe

Metalowy najczęściej jest stelaż leżaka. Siedzisko pokryte jest wygodnym materiałem. Zaletą metalowych leżaków jest ich niewielka waga. Dzięki temu najlepiej nadają się, by wykorzystywać je w różnych częściach ogrodu czy tarasu.

Bardzo ciekawe są metalowe leżaki, które są bujane. Są stabilne, a odpoczynek na nich to prawdziwa frajda.

Leżaki ogrodowe z technorattanu

Meble ratanowe już od wielu lat widać w ogrodach i na tarasach. Ich wadą jest jednak mała wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Leżaki ogrodowe z technorattanu są wyjątkowo eleganckie, wygodne i można powiedzieć, że prawie niezniszczalne. Promienie słoneczne oraz opady ich nie uszkodzą.

Leżak ogrodowy z technorattanu, który jest dobrze wyprofilowany, ma ruchome oparcie i kilka miękkich poduszek jest wyjątkowo komfortowy. Prosta i surowa stylistyka leżaków sprawia, że idealnie komponują się z nowoczesnym wystrojem ogrodów i tarasów.
Leżaki i leżanki ogrodowe są dostępne do kupienia w tym sklepie.