Kinkiety dawniej a dziś

kinkiety nowoczesne

Oświetlenie boczne znane jest od wieków, początkowo nazwą kinkiet określano stojącą lampę olejną z charakterystycznym knotem umiejscowionym z przodu. Jednak szybko udoskonalono jej konstrukcję co pozwoliło na montowanie lamp na ścianach.

Kinkiety nowoczesne a retro

kinkiety nowoczesneDzisiejsze kinkiety nowoczesne (np. level4u.pl/pl/oswietlenie-wewnetrzne/kinkiety) niewiele już mają wspólnego ze swoimi pierwowzorami i chociaż wciąż dostępne są modele w stylu retro to jednak zdecydowana większość to miks nowoczesnej myśli technologicznej i designu.

Dziś kinkiety produkuje się z nowoczesnych materiałów a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia projektantów. Materiały i wzornictwo muszą nadążać za ogólnymi trendami wyposażenia wnętrz.

Dzięki temu jest to rodzaj oświetlenia o niezwykle szerokim zakresie zastosowania.

Świetnie sprawdzi się w sypialni jako lampa do czytania- zazwyczaj ten rodzaj kinkietów posiada możliwość regulacji natężenia emitowanego światła.

W łazience jako dodatkowe oświetlenie lustra, montowane są zarówno po bokach lustra, jak i nad nim.

Często montuje się również w kuchni na przykład w przestrzeni pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami.

Można wyróżnić też kinkiety zewnętrzne- dzięki zastosowaniu nowych, odpornych na warunki zewnętrzne materiałów bez problemu oświetlać nimi bramy wjazdowe, ganki, tarasy czy po prostu elewację budynku.

Dziś właściwie dobrane oświetlenie pełni już nie tylko funkcję praktyczną, musi również być ozdobą pasującą do reszty dekoracji.