Kontrowersyjna decyzja

Mało kto jest w stanie pozwolić sobie na na tyle duże mieszkanie, aby móc wygospodarować jedno pomieszczenie na oddzielną garderobę. Z powodu ograniczonej ilości miejsca, większość osób decyduje się po prostu na dużą szafę, z reguły umieszczaną w sypialni.

Dodatkowy mebel

Wstawianie szafy do sypialni ma swoje zalety i wady. Do wad z pewnością należy ograniczanie i tak małej przestrzeni na której zwykle urządzana jest sypialnia. To dla pokoju dziennego zwykle rezerwowany jest największy metraż, a sypialnia zajmuje zwykle tylko tyle, aby zmieściło się w niej łóżko i może dodatkowo komoda.

szafa

Nie oznacza to jednak, że wstawienie do sypialni szafy oznacza całkowite jej zagracenie. Jeśli zrobić to z głową, można dzięki temu zabiegowi uzyskać całkiem logicznie rozplanowaną przestrzeń, np poprzez zakup szafy z lustrem w drzwiach zyskujemy dodatkową przestrzeń na ścianach, a poprzez wyposażenie jej w schowki i półki na buty, powstaje dodatkowa przestrzeń na wiecznie stojące na widoku buty w przedpokoju.

Jak więc widać szafa w sypialni nie musi oznaczać utraty komfortu przebywania w tym pomieszczeniu. Koniec końców, może się okazać, że zakup i umieszczenie jej tam, będzie jedną z lepszych dekoratorskich decyzji.

Przykładowe modele specjalnych szaf do sypialni zobaczysz tu https://vinotti.eu/sypialnia/szafy