Lampy do salonu

nowoczesne oświetlenie

Światło jest niezwykle ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Mowa tutaj zarówno o samym designie lamp, jak też o operowaniu światłem w tworzeniu klimatu w salonie. Aby w domu było miło i przytulnie oraz by dobrze pracowało się w domowym biurze, trzeba odpowiednio doświetlić te miejsca. Jakie lampy do salonu sobie sprawić, by najważniejszy pokój w domu prezentował się wyjątkowo?

Lampy sufitowe

Lampy wiszące do salonu to po prostu must have, w końcu górne światło jakie dają lampy sufitowe jest niezbędne do tego, by równomiernie doświetlić cały pokój. I chociaż na co dzień ludzie dosyć rzadko używają górnego światła, lampy wiszące do salonu pełnią też rolę dekoracyjną. W niedużym pokoju dziennym lampę można umieścić po prostu na środku sufitu. Jeżeli natomiast salon jest sporych rozmiarów, lampę można umieścić na przykład tuż nad stołem. To naprawdę bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązanie.

Światło boczne

Oczywiście nie należy pomijać również światła bocznego. Bardzo dobrze spełniają się w tej roli na przykład kinkiety, które można umiejscowić na ścianach przy wejściu do salonu, albo w okolicach kanapy. Światło boczne mogą stanowić również lampy stołowe lub podłogowe. I jedne i drugie świetnie sprawdzą się w salonie, a jeżeli wybierze się duże dekoracyjne modele, będą stanowiły również fantastyczną dekorację. Poza tym to właśnie dzięki tym lampom, wieczorem uda się wyczarować w salonie przytulny i miły klimat.