Mapa Śródziemia – kto się z niej ucieszy?

mapa śródziemia z władcy pierścieni

Tolkien uznawany jest za jednego z najbardziej genialnych pisarzy wszech czasów, głównie ze względu na to, że wraz z powieścią tworzył on cały specyficzny świat tej powieści – rody bohaterów, ich cechy, język. Gdy Tolkien tworzył Władcę Pierścienia, powstała nawet mapa Śródziemia – fikcyjnej krainy, w której rozgrywały się wszystkie wydarzenia, z niezwykle realistycznym odwzorowaniem.

Prezent dla fana Tolkiena

Chcąc ucieszyć miłośnika trylogii Tolkiena ciekawym prezentem, można kupić mu mapę Śródziemia w dużym rozmiarze, idealną do powieszenia na ścianie. Będzie ona stanowiła fantastyczny element dekoracyjny do każdego wnętrza, a przy tym stanie się fantastycznym sposobem na wędrówkę „palcem po mapie” podczas oglądania maratonu Władcy Pierścienia czy Hobbita.

Mapa Śródziemia – gdzie ją kupię?

Mapa Śródziemia dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach w dobrych sklepach z plakatami. Jest ona idealnym odzwierciedleniem tego, co wyrysował Tolkien specjalnie na użytek swoich powieści. Nie da się ukryć, że ten banalny plakat pozwoli podczas lektury Tolkiena lub oglądania Władcy Pierścieni dużo lepiej zrozumieć fabułę, a także zachowanie bohaterów w niektórych sytuacjach – gdy się widzi, jak wędrowali i co napotykali na swej drodze.