Masa bitumiczna – największe zalety i zastosowanie

Izolacyjna masa bitumiczna jest zdecydowanie łatwiejsza w stosowaniu niż folie, papy i membrany, dlatego też w dzisiejszych czasach materiał ten cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Masy bitumiczne tworzą bardzo szczelne i bezspoinowe powłoki, które niesłychanie dokładnie pokrywają różnorodne elementy o bardzo skomplikowanych kształtach.

Szerokie zastosowanie

Masa bitumiczna od bardzo wielu lat wykorzystywana jest do zabezpieczania różnorodnych budowli przed działaniem wody. W nowoczesnych masach bitumicznych asfalt bardzo często wzbogacony jest o środki adhezyjne, dzięki czemu znacząco poprawia się przyczepność. Z kolei syntetyczne kauczuki wypływają na zwiększenie elastyczności.

 

W chwili obecnej masy bitumiczne najczęściej wykorzystuje się do wykonania pionowych izolacji przeciwwilgociowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzięki nim wykonać również profesjonalne izolacje przeciwwodne. Bitumiczne masy bezrozpuszczalnikowe mogą być także wykorzystywane do mocowania styropianu, który doskonale izoluje termicznie fundamenty. Najpopularniejszymi masami bitumicznymi są w chwili obecnej: lepkie asfalty, masy asfaltowe i masy asfaltowo-żywiczne. Na półkach sklepowych można spotkać także masy asfaltowo-kauczukowe, które doskonale nadają się do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, wykonanych z pap asfaltowych.