Na jakie elementy wykończenia garażu warto zwracać uwagę?

duży garaż w którym zmieszczą się nawet dwa samochody

Garaż często bywa traktowany po macoszemu – urządza się go na samym końcu, najczęściej najmniejszym kosztem. Bywa też tak, że przez wiele lat jest nie wyremontowany, zawalony toną różnych mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy, a samochód stoi pod chmurką. Może to zatem najwyższy czas na to, by na poważnie zająć się swoim garażem?

Wykończenie garażu

Wykończenie garażu naprawdę nie musi kosztować dużo. Z pewnością warto zrobić w nim odpowiednią podłogę – do jej wykończenia użyć odpowiednich płytek, które można kupić już tak naprawdę za kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Płytki garażowe gresowe powinny odznaczać się odpowiednią klasą antypoślizgowości, co jest ważne dla bezpieczeństwa poruszających się po garażu ludzi, oraz przetrzymywanych tam pojazdów. Pomieszczenia najczęściej nie są ogrzewane, dlatego dobrze jest tam położyć płytki mrozoodporne, szczególnie na podjeździe, który znajduje się już na świeżym powietrzu.

Półki i drzwi

Zrobienie podłogi w garażu przy pomocy płytek z Home 100 to zatem pierwszy krok do tego, by wreszcie ogarnąć swój garaż. Kiedy zatem usunie się już z niego wszystkie zalegające tam rzeczy, kolejnym punktem powinno być zorganizowanie odpowiednich półek do ich przechowywania. Jeżeli garaż był zagracony przez wiele lat, trzeba też dokonać odpowiedniej selekcji znajdujących się w nim przedmiotów. Warto zatrzymać naprawdę tylko to, co rzeczywiście jest potrzebne, a resztę bez sentymentu wyrzucić. Po zorganizowaniu pojemnych półek, wszystko można poukładać zgodnie z jakimś kluczem. Ostatni bardzo ważny element urządzenie garażu to po prostu dobre drzwi, chociaż w niezwykle inwestuje się już na początku, na etapie budowy lub remontu domu. Jak zatem widać naprawdę nie potrzeba wiele, by urządzić garaż. Antypoślizgowe płytki i trochę półek, a do tego wolny czas na ogarnięcie tego wszystkiego, a garaż wreszcie przestanie być ogromnym wyrzutem sumienia.