Najlepsze sposoby na renowację Twojego dachu!

Jak możesz zadbać o swój dom? Czy istnieją dobre i sprawdzone sposoby na wzmocnienie i odnowienie starego dachu? To, w jaki sposób powinieneś zająć się swoim dachem zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie jest on aktualnie, to znaczy jak znaczne jest jego zniszczenie, z jakiego rodzaju materiałów jest wykonany i jakie problemy go dotyczą. Zatem dobierz właściwy sposób renowacji swojego pokrycia dachowego i odnów go już dziś!

W jaki sposób możesz odnowić swój dach?

Jak już wcześniej wspomniano sposób, w jaki odrestaurujesz swój stary i zniszczony dach zależy przede wszystkim od tego w jakim stanie jest on obecnie i z jakiego rodzaju materiału jest on wykonany. Co za tym idzie:

  • jeśli Twój dach pokryła rdza powinieneś ją przede wszystkim najpierw usunąć przy pomocy papieru ściernego, następnie odpowiednio oczyścić i odtłuścić oraz pomalować odpowiednią farbą;
  • problemem mogą być również różnego rodzaju zarysowania, które także pokryjesz przy pomocy właściwej farby, przeznaczonej do pokryć dachowych;
  • z kolei dach wykonany z papy może być zniszczony i zawilgocony, a jeśli jego stopień zniszczenia jest naprawdę duży niestety może się okazać, że jedynym ratunkiem może być wymiana starego pokrycia na nowy, jednak i w tym wypadku istnieje szansa na to, że wystarczy odpowiednia renowacja dachu.

Co może sprawdzić się jako uniwersalny środek do pokrywania dachu?

Istnieje wiele metod i uniwersalnych środków do tego, żeby odnowić nasze stare pokrycie dachowe. Jednym z nich jest Dysperbit DN (https://budujmy.eu/pl/products/izolex-dysperbit-dn-hydroizolacja-20-kg-385.html), czyli wodna dyspersja asfaltów modyfikowanych kauczukiem syntetycznym, którą można stosować na różne, zarówno suche, jak też wilgotne podłoża. Posiada ona własności tiksotropowe, dzięki czemu można bez problemu nanosić ją na podłoża o dowolnych spadkach, powłoka nie spływa z pionowej powierzchni nawet przy wysokiej temperaturze, a w niskiej zachowuje swoją elastyczność. Co więcej jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych, wodę, słabe kwasy i zasady, jak również na działanie różnego rodzaju substancji agresywnych, które są zawarte w ziemi.

Co można robić przy pomocy środka Dysperbit DN?

Dysperbit DN daje możliwość między innymi renowacji i konserwacji różnego rodzaju pokryć dachowych, ale nie tylko. Jak się okazuje można go stosować także do różnego rodzaju posadzek oraz zabezpieczania przed wilgocią podziemnych części budowli, np. ław, czy fundamentów.