Najmodniejsze płytki do wykańczania wnętrz

heksagonalne płytki w sypialni

Każdy, kto śledzi najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, z pewnością wie, że od jakiegoś czasu szalenie modne są płytki heksagonalne. Używa się ich do wykańczania ścian w łazienkach czy w kuchni, jak również układa się je na podłogach. Chociaż w sklepach obecne są już od kilku lat, ich popularność nie przemija. Poniżej garść pomysłów na to, w jaki sposób można zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem płytek o tym kształcie.

Najmodniejsze płytki do wykańczania wnętrz

Płytki heksagonalne można wykorzystywać w różny sposób. Fantastycznie wyglądają, jeśli wyłoży się nimi podłogę w okolicach strefy kuchennej, w salonach połączonych z kuchnią. Ładnie komponują się z drewnianą podłogą, tworząc bardzo ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, jednocześnie też funkcjonalne. W okolicach kuchenki gazowej czy płyty indukcyjnej, czyli tam gdzie się gotuje, podłoga wyłożona płytkami jest prostsza w utrzymaniu czystości.

Płytki heksagonalne w łazience

Łazienka wykończona za pomocą płytek heksagonalnych również prezentuje się fantastycznie. Można za ich pomocą wyłożyć tylko ściany, podłogę zaś wykończyć za pomocą płytek o innych kształtach, albo zastosować odpowiednie drewniane panele, nadające się do łazienek. Ciekawych rozwiązań warto szukać w internecie lub w czasopismach wnętrzarskich. To właśnie tam można obejrzeć zdjęcia pomieszczeń, w których zastosowano płytki o tym kształcie. Wyglądają one naprawdę bardzo ciekawie, zdecydowanie bardziej oryginalnie niż wtedy, gdy zastosuje się klasyczne płytki o kształcie prostokątnym. Wiele wskazuje na to, że płytki heksagonalne dostępne w Home100 będą jeszcze długo na czasie, a zatem nie warto zastanawiać się, jeżeli planuje się remont lub urządzanie domu, warto wziąć ich zakup pod uwagę.