Ochraniacz do łóżeczka

Przygotowanie wyprawki dla malucha jest wyzwaniem dla rodziców. Zakup ubranek, akcesoriów do pielęgnacji, wózka, łóżeczka to zadania, z którymi trzeba zmierzyć się przed przyjściem maleństwa na świat. Rodzice dokładają starań, żeby wszystkie produkty były bezpieczne i przyjazne dla dziecka. Jednym z ważnych zakupów jest łóżeczko.

Akcesoria pościelowe

Do akcesoriów pościelowych zaliczamy m.in. organizery, prześcieradła, rożki niemowlęce. Oprócz aspektów estetycznych są również użyteczne, a zadaniem niektórych z nich jest zwiększenie bezpieczeństwa. Za przykład posłużyć może wkładany do łóżeczka ochraniacz. Jego główne i podstawowe zadanie to ochrona dziecka przed urazem spowodowanym uderzeniem w drewniane szczebelki, które tworzą łóżeczko.

Alarm – czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny?

Ostatnio pojawiła się dyskusja dotycząca bezpieczeństwa stosowania niemowlęcych ochraniaczy do łóżeczek. Przeciwnicy powołują się na badania amerykańskich naukowców, według których korzystanie z ochraniaczy spowodowało śmierć kilkunastu dzieci przez zaplątanie się w materiał albo uduszenie nim. Powstały nawet organizacje, które postulują zaprzestanie korzystania z takich akcesoriów. W Stanach Zjednoczonych prowadzone są prace, by powstał zakaz stosowania ochraniaczy w szpitalach, żłobkach.