Oświetlenie domu i ogrodu

Oświetlenie domu i ogrodu przyda się na każdej działce. Po pierwsze jest to praktyczne – zimą szybko robi się ciemno, a wówczas nawet zwykły wyjazd samochodem z garażu może być problematyczny. Po drugie – takie oświetlenie znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo w budynku i może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Wobec tego warto pomyśleć o odpowiednich lampach już na samym początku. Można je zainstalować w okolicy bramy wjazdowej, podjazdu, tarasu, garażu, a nawet w różnych punktach ogrodu, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Lampy, które nie wymagają energii elektrycznej

Chcąc takich lamp umieścić w ogrodzie wiele bardzo kłopotliwe byłoby ciągnięcie przewodów elektrycznych do każdego punktu. Stąd też taka popularność lamp solarnych.

– Lampa solarna jest tak naprawdę całkowicie samowystarczalna. Posiada ona wbudowany specjalny panel słoneczny, który wyłapuje i magazynuje do baterii akumulatorowych potrzebną do działania lampy energię. W taki prosty sposób nie trzeba podpinać lampy do elektrycznego źródła prądu, można ją też w dowolnym momencie przestawić w inne miejsce, albo też wybrać model do zawieszenia na ścianie budynku.

– Praktycznym rozwiązaniem będzie też lampa solarna z czujnikiem ruchu. Zasięg takiego czujnika za pewne może się różnić w zależności od modelu. Z samej definicji takie lampy solarne z czujnikiem ruchu zapalają się tylko wtedy, kiedy w ich zasięgu zarejestrowany zostanie ruch.