Oświetlenie domu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest oświetlenie domu. Lampy w określonym stylu mogą wprowadzić do pokoju niesamowity klimat i być jednym z jego najbardziej dekoracyjnych elementów. Jak dobrać oświetlenie, by pasowało do określonych stylów wnętrzarskich?

Lampy industrialne

Industrialne lampy przypominają te żywcem wyjęte z fabrycznych hal. Są to gołe żarówki w ciężkich, drucianych kloszach lub zawieszone na kablach bez żadnej osłony. W styl industrialny doskonale wpisują się również przemysłowe jarzeniówki. Lamp industrialnych dobrze jest szukać na targach, gdzie za niewielką cenę można kupić prawdziwe perełki.

Lampy glamour

Wnętrza w stylu glamour są eleganckie i dopracowane w każdym calu. Takie samo musi być oświetlenie w nich zamontowane. Lampy glamour są klasyczne, ale eleganckie – mogą to być proste białe żyrandole lub też takie z setką mieniących się kryształków. Bo styl glamour to bogactwo, ale w umiarkowanym stylu.

Lampy klasyczne

Styl klasyczny wielu osobom może wydawać się nudny. Nic bardziej mylnego – wszak siła tkwi w prostocie! Oświetlenie wnętrz w tym stylu także nie musi być nudne – to właśnie takie dodatki decydują o eleganckim stylu wnętrz klasycznych.