Płytki imitujące drewno

najlepsze drewnopodobne płytki łazienkowe

Lubisz wygląd naturalnego drewna, ale nie masz ochoty na jego konserwację i pielęgnację? Poznaj fantastyczną alternatywę – płytki drewnopodobne.

Drewno czy płytki drewnopodobne?

Drewno to tradycyjny i ponadczasowy materiał wykorzystywany w wystroju wnętrz praktycznie od wieków. Jednak jego utrzymanie w dobrym stanie potrafi być kłopotliwe. W takim wypadku można zastąpić je produktem imitującym drewno, ale dużo łatwiejszym w codziennej pielęgnacji. Płytkami drewnopodobnymi najczęściej pokrywamy powierzchnie takie jak podłogi w łazience, w kuchni, w salonie lub przedpokoju.

Drewnopodobne płytki łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, o wiele większej niż tradycyjna terakota, glazura czy panele. Wykorzystując płytki imitujące rozmiarami drewniany parkiet pozwala osiągnąć niebywałe efekty. Faktura płytki przypomina do złudzenia naturalne drewno co dopełnia całości tego efektu.

Słów kilka o zaletach

Zaletą jest to, że płytki te mają mniejszy opór cieplny niż panele podłogowe. Dzięki temu są zdecydowanie lepszą opcją w przypadku ogrzewania podłogowego. Płytki drewnopodobne nie wymagają także szczególnej konserwacji ani używania specjalnych środków pielęgnujących.

Jednak najważniejszą zaletą tego typu płytek jest ich wysoka funkcjonalność. Płytki imitujące drewno są zdecydowanie wytrzymalsze od parkietu czy paneli podłogowych. Decydując się na nie możemy być pewni, że podłoga nie zniszczy się czasie zwyczajnego codziennego użytkowania.