Pomysł na modną i praktyczną podłogę

W związku z rozpowszechniającą się modą na energooszczędne i praktyczne ogrzewanie podłogowe, coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie płytek podłogowych nie tylko do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, ale także do pokoju dziennego. Różnorodny design kafli podłogowych daje osobie, aranżującej wnętrze szerokie pole do popisu.

Kafle podłogowe imitujące drewno

Stacjonarne markety budowlane oraz sklepy internetowe z materiałami wykończeniowymi posiadają w swojej ofercie wiele wariantów płytek ceramicznych i gresowych, które wykorzystywane są do tworzenia nowoczesnych podłóg w całym mieszkaniu. Popularne wzory, imitujące kamień coraz częściej zastępowane są przez efektowne płytki do salonu, przypominające drewniane deski podłogowe lub nawet parkiet. Mają one zastosowanie także w klasycznym wystroju np. kolonialnym czy rustykalnym. W połączeniu z indyjskim dywanem tworzą przytulne miejsce do wypoczynku. Ciepło płynące z ogrzewania podłogowego zapewni komfortowe przebywanie w pokoju dziennym o każdej porze roku.

Płytki do salonu w nowoczesnym wydaniu

Największą popularnością cieszą się niezmiennie duże płytki kwadratowe i prostokątne. Jednak chcąc nadać podłodze oryginalnego, efektownego wyglądu można pokusić się o wybór innowacyjnych płytek do salonu w kształcie ośmiokąta lub o wzorze plastra miodu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również eleganckie mozaiki oraz efektowne dekory. Są to zarówno jednobarwne kafle jak i kolorowe wzory płytek. Dzięki nim pomieszczenie zyska na oryginalności i nowoczesności. Równie ważne jak płytki są fugi. Odpowiednio dobrana fuga stanowi także element dekoracyjny. Zazwyczaj występuje ona w odcieniu kontrastującym do kafli. Dla wzmocnienia efektu, płytki w pokoju dziennym, w niektórych stylizacjach mogą znajdować się także na kominku.