Pościel na chłodne noce

Polska pogoda późną jesienią, zimą i wczesną wiosną nikogo nie rozpieszcza. Szczególnie nocą można poczuć dotkliwy chłód, który uprzykrza zasypianie. Właśnie z tego powodu tak wiele osób używa specjalnej pościeli, która doskonale chroni przed niską temperaturą, a dodatkowo jest niezwykle przyjemna w dotyku. Flanela, bo o niej mowa, to materiał wręcz idealny na zimowe chłody.

Flanela to 100% bawełny, czyli naturalnej tkaniny, która jest zarówno wytrzymała, jak i zdrowa dla ludzkiej skóry. Ze względu na to pościel 140×200 bardzo dobrze grzeje, charakteryzuje się wysoką chłonnością oraz doskonałą izolacją cieplną. Niestety ze względu na okrywę włókienną (dającą wrażenie wyjątkowej miękkości) owa pościel 140×200 jest nieco trudniejsza w utrzymywaniu niż tradycyjna pościel 140×200 bawełniana. Aby móc dłużej cieszyć się niezwykłą delikatnością tkaniny powinno prać się w specjalnych płynach do zmiękczania tkanin. Samo prasowanie takiego kompletu z flaneli jest łatwiejsze niż standardowej pościeli z bawełny. Warto zwrócić jednak uwagę na odpowiednią gęstość, gdyż produkty charakteryzujące się z niską gęstością nie są w stanie zapewnić oczekiwanej izolacji. Z tego też powodu mówi się o tym, iż gęstość utkania  pościeli powinna mieć około 125 gram na metr kwadratowy.

Pościel flanelowa w każdym rozmiarze zapewni wysoki komfort użytkowania wszystkim domownikom. Niezależnie od tego czy jest to mała pościel 140×200, czy też ogromna pościel 200×220, można być pewnym, że doskonale zabezpieczy przed największym mrozem. A co więcej, można ją obecnie wybrać niemal w każdym wymarzonym kolorze oraz wzorze.