Puch, a pierz. Dlaczego kołdra puchowa jest lepsza?

Jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych są kołdry puchowe. Mają one wiele zalet, które przyciągają klientów. To przede wszystkim delikatność, komfort, absorbowanie wilgoci i bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Na rynku jednak bardzo często zdarza się, że produkt sygnowany jako kołdra puchowa w rzeczywistości składa się z pierza. Czy jest to różnica? Który surowiec jest lepszy?

Sprawdź https://podpierzyna.com/pol_m_Do-sypialni_Koldry_Koldry-puchowe-343.html

Wspólne pochodzenie, odmienne właściwości

Zarówno puch, jak i pierze, to surowce, które pochodzą z ptactwa i wykorzystywane są do produkowania pościeli. Wbrew pozorom jednak, nie jest to ten sam surowiec, a ich właściwości są zgoła inne. Zarówno puch, jak i pierze, może pochodzić z kaczek, bądź gęsi. Nie ma jednak wątpliwości, puch jest o wiele lepszym surowcem.

kołdra puchowa

Przewaga puchu

Kołdra puchowa zapewnia pełen komfort. Puch charakteryzuje się haczykowatymi włóknami, co wpływa na bardzo dobre właściwości absorbowania wilgoci, a tym samym samym utrzymywania ciepła ciała. Puch zapewnia bardzo dobre warunki termoizolacyjne, zapewnia ciepło, jednocześnie przeciwdziałając przegrzewaniu się ciała. Pierze, mimo, że również pochodzi z ptactwa jest o wiele mniej sprężyste jak puch. To główna różnica między tymi surowcami, która sprawia, że pierze nie ma tak dobrych właściwości cieplnych. Pierze jest także mniej delikatne. Właśnie te parametry sprawiają, że to puch o wiele lepiej nadaje się na kołdrę niż pierze.