Stałe baseny ogrodowe – wady i zalety

basen ogrodowy

Stacjonarny basen ogrodowy uznawany jest, szczególnie w naszym klimacie, za synonim luksusu. Mimo stosunkowo wysokich kosztów montażu i eksploatacji, coraz więcej osób decyduje się na budowę basenu, spełniając w ten sposób powszechne marzenie o posiadaniu własnego, prywatnego kąpieliska.

Stałe baseny ogrodowe – wady i zalety

Ze względu na konieczność wprowadzenia go w ziemię, przed rozpoczęciem budowy basenu stacjonarnego należy sprawdzić poziom wód gruntowych (zbyt wysoki poziom w danym miejscu uniemożliwia zagłębienie basenu, ewentualnie – generuje dodatkowe koszty). Aby zapewnić bezproblemowe podłączenie do instalacji wodnej i elektrycznej, basen powinien zostać zamontowany w bezpośredniej bliskości domu. Warto dobrze rozważyć jego lokalizację, wybierając nasłoneczniony fragment działki o wyrównanym podłożu, możliwie oddalony od drzew i krzewów liściastych – uciążliwych ze względu na liście zanieczyszczające zbiornik.

Konstrukcja stałych basenów ogrodowych jest odporna na działanie skrajnych warunków atmosferycznych, promieniowania UV oraz środków chemicznych. Dzięki temu, stały basen ogrodowy będzie służył przez długie, długie lata. Wymaga on jednak montażu dodatkowych akcesoriów – filtrów, pompy oraz środków do uzdatniania wody. Powinniśmy także pamiętać, że w okresie zimowym basen należy opróżnić i przykryć.

Baseny stałe umożliwiają uzyskanie niemal dowolnego kształtu zbiornika. Pozwalają one również na montaż dodatkowych elementów i atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, trampoliny, efektowne oświetlenie, bicze wodne, etc.

Jeżeli zainteresował Ciebie ten wpis to podziel się swoją opinią w komentarzu! Po więcej informacji odnośnie basenów ogrodowych odsyłamy tutaj: https://www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236