Stół dla dużej rodziny

Większość stołów oferowanych w salonach meblowych idealnie nadaje się dla rodzin czteroosobowych. Z resztą – zazwyczaj komplet mebli stołowych składa się przecież ze stołu i czterech krzeseł. Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujemy czegoś większego? Wybór jest prosty – tego pokroju – zarówno poręczne, jak i eleganckie – stoły rozkładane do jadalni: http://www.dedekor.pl/jadalnia/stoly/stoly-rozkladane

jadania z rozkładanym stołem

Zalety rozkładanych stołów

Najważniejsza kwestia – przy stole rozkładanym do jadalni zmieści się od sześciu od ośmiu osób. A przecież o to właśnie chodzi – by cała rodzina bądź grupa przyjaciół mogła razem usiąść i zjeść posiłek. Bez kombinowania z dostawianiem innych mebli. Po drugie – stoły rozkładane wcale nie muszą zajmować więcej miejsca niż te standardowe. Po zakończonym posiłku taki duży stół można na powrót złożyć do rozmiarów, jakie mają standardowe stoły. To niesamowicie praktyczne i przydatne w przypadku rodzin wieloosobowych lub w domach, w których co jakiś czas odbywają się większe imprezy rodzinne czy towarzyskie.

Obsługa stołu

Rozłożenie i złożenie takiego stołu to tak naprawdę kilka chwil. Nie jest ani skomplikowane ani czasochłonne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przed złożeniem dobrze wyczyścić blat, by przy kolejnym rozłożeniu nie okazało się, że pozostawione zanieczyszczenia zostawiły trwałe, nieestetyczne ślady.