Szafka na buty – jak wybrać?

szafka na buty

Przedpokój jest miejscem, które widzą wszyscy odwiedzający nasz dom. Jest też miejscem, w którym zawsze jest dużo ubrań i butów. W przedpokoju niezbędna jest szafka na buty.

Jak wybrać szafkę na buty? 

W mniejszych przedpokojach świetnie sprawdzają się wąskie, kolumnowe szafki na buty, które mają szerokość nie większą niż 20 cm. Na taką szafkę znajdzie się miejsce w każdym przedpokoju.
Do większego, bardziej ustawnego przedpokoju warto kupić szafkę na buty z siedziskiem, która będzie w kształcie skrzyni. Szafka na buty z siedziskiem jest bardzo wygodna, gdyż nie tylko można schować do niej buty, ale również wygodnie się ubierać. Szafka na buty z siedziskiem jest niezbędna, gdy w domu są małe dzieci. 

Materiał na szafkę na buty

Szafka na buty musi być wykonana z materiału wodoodpornego, odpornego na zabrudzenia oraz zarysowania. Oczywiście buty przed schowaniem będziemy suszyć i oczyszczać, ale nie zawsze da się usunąć zanieczyszczenia w 100%. 

Spójna aranżacja

Ostatnim, chociaż nie mniej ważnym punktem, nad którym musimy się zastanowić to styl, w jakim jest umeblowany nasz przedpokój. Każde pomieszczenie, by zachwycać swym wyglądem musi mieć spójną stylistykę. 

Przedpokój, który jest klasyczny dobrze będzie komponował się z meblami drewnianymi. Chociaż ze względu na wilgoć i zabrudzenia szafka drewniana mus być pomalowana i zaimpregnowana. Szafka na buty do nowoczesnego wnętrz będzie miała gładkie fronty i jednolitą kolorystykę. 

Dzięki tym kilku podpowiedziom kupno szafki nie będzie tak skomplikowane, a efekt może być spektakularny.