Szafka nocna – jak dobrać ją do stylu sypialni?

Szafka nocna to jeden z najważniejszych obok łóżka mebli znajdujących się w sypialni. To w niej można bowiem schować czytaną przed snem gazetę bez konieczności wstawania z łóżka. To tam można bezpiecznie odłożyć okulary. Szafki nocne powinny pasować do stylu, który panuje w sypialni. Jak je do niego dobrać?

Nowoczesne szafki nocne – do jakich wnętrz pasują?

Nowoczesne szafki nocne Ragaba.pl to te z minimalistyczną bądź designerską formą. Idealnie sprawdzą się do sypialni urządzonych w skandynawskim stylu. Warto wybierać wtedy spośród modeli w szarościach czy bieli. Nowoczesne meble tego rodzaju to również wybór do wnętrz industrialnych. Szafki nocne wykonane z metalu sprawdzą się w nich idealnie. Dobrym wyborem będą także modele ze szkła. Doskonale pasują do wnętrz w stylu glamour, gdzie złoty oraz srebrny są chętnie eksponowanymi barwami. Takich nowoczesnych szafek nocnych powinny poszukiwać także osoby, których celem jest szybka odmiana wnętrza pozbawionego charakteru.

Szafki nocne do klasycznych wnętrz – jakie wybrać?

Mimo ogromnej popularności nowoczesnego stylu, nie każdy się na niego decyduje. Wciąż jest wielu fanów klasyki. Oni także mają szeroki wybór szafek nocnych. Do wnętrz klasycznych świetnie pasują kolory takie, jak brąz, beż czy ecru. Istotny jest nie tylko kolor, ale także forma, która powinna być dość prosta. Materiałem, który idealnie sprawdzi się w klasycznie urządzonych sypialniach jest drewno. Jego odcień należy dopasować do koloru łóżka. Dzięki temu wnętrze sypialni będzie spójne. Drewniana szafka nocna to doskonały wybór także do aranżacji rustykalnych, które cechują się przede wszystkim naturalnością.