Umywalka wolnostojąca – charakterystyka

Na umywalki patrzymy głównie przez pryzmat ich funkcjonalności. A co jeśli umywalka będzie stanowić głównym element dekoracyjny łazienki? Jak to osiągnąć?

Gdzie sprawdzą się umywalki wolnostojące?

wolnostojąca umywalka w kształcie kwadratuWystarczy postawić na odpowiedni model umywalki. Drugi warunek to odpowiednia ilość miejsca. Szczególnie jeśli chcemy zamontować umywalki wolnostojące. Dzisiejsza technologia pozwala na umieszczenie ich w zupełnie dowolnym miejscu, nawet na środku łazienki. Umywalka wolnostojąca – zobacz na stronie, to jednak niemały wydatek. Za najbardziej kubistyczne i proste formy zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Umywalka wolnostojąca nie musi ściśle przylegać do ściany. Jak była mowa może znajdować się w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdza się w modernistycznych, minimalistycznych łazienkach. Idealne tło dla masywnych, wykonanych z białej ceramiki umywalek to szarości a nawet czerń. Jest to dobry wybór dla industrialnych łazienek.

Umywalka wolnostojąca – nietypowe kształty

Najbardziej typowym przedstawicielem umywalek wolnostojących to te o prostych geometrycznych kształtach z podpórką w postaci słupka. Jak była już jednak mowa mogą mieć one o wiele ciekawsze kształty. Mogą być owalne, sześcienne czy swoim kształtem przypominać falujące morze. Ciekawym rozwiązaniem jest umywalka wolnostojąca wykonana z betonu dekoracyjnego. Ten materiał stał się w ostatnim czasie prawdziwym hitem aranżacyjnym. Sięga po niego coraz więcej inwestorów. Najczęściej przy produkcji tego typu umywalek stosuje się tradycyjną ceramikę. Trwałe, estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości. Można również sięgnąć po bardziej drogocenne materiały takie jak granit czy marmur. Oczywiście sporym minusem jest ich cena. Trudno też utrzymać je w czystości. Efekt jaki dają jest jednak tego na pewno wart. Jeśli cena nas przeraza można zdecydować się na umywalki wolnostojące wykonane z kompozytu lub konglomeratu. W nowoczesnych aranżacjach można z kolei zastosować umywalki wykonane ze stali nierdzewnej.

Wybór umywalek wolnostojących pod względem kształtu, ceny, formy czy koloru jest przeolbrzymi. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze te umywalki sprawdzą się na malej powierzchni. Ich miejsce przeznaczenia lepiej dobrze przemyśleć.