W jaki sposób wybierać stoły ogrodowe?

stoły ogrodowe

Zdecydowanie stół ogrodowy będzie przydatny w przypadku wielu różnych okazji, ale również na co dzień, aby usiąść z kubkiem kawy. Stół ogrodowy z Nettrading sprawia, że spędzanie wspólnie czasu z rodziną, grillowanie i imprezowanie jest łatwiejsze, bo można ustawić na stole wszystkie potrzebne rzeczy.

Jednak należy zwrócić uwagę na to, że wybór odpowiedniego stołu ogrodowego nie zawsze jest łatwy, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć wiele różnych wielkości stołów oraz materiałów, z których są wykonane.

Wymiary stołu ogrodowego

Stół ogrodowy powinno wybierać się w zależności od tego, ile osób zazwyczaj będzie mi nim siadać. Warto wziąć również pod uwagę to, jak często zaprasza się gości i w jakiej ilości. Od tego będzie zależała długość stołu. Zaś wysokość stołu powinna być dobrana do krzeseł, które przy tym stole będą się znajdowały, ponieważ stół nie może być ani za niski, ani za wysoki, bo nie będzie wtedy komfortowy w użytkowaniu.

Stół ogrodowy rozkładany czy stacjonarny?

Wyróżnia się dwa rodzaj stołów ze względu na sposób montażu:

● stół stacjonarny,
● stół rozkładany.

Wybór odpowiedniego rodzaju zależny jest od tego, czy w ogrodzie znajduje się odpowiednie miejsce na to, aby stół stał tam cały czas. Jeśli takiego miejsca nie ma, to faktycznie lepiej postawić na stoły ogrodowe rozkładane.

Różnica pomiędzy tymi dwoma stołami ogrodowymi polega przede wszystkim na tym, że stół stacjonarny będzie bardziej stabilny, trwalszy i mocniejszy. Natomiast stół rozkładany jest łatwy w przechowywaniu, ale jest lżejszy, co tworzy go mniej stabilną konstrukcją, która może szybciej ulec zniszczeniu. Stoły rozkładane od tych stacjonarnych są również nieco mniejsze.