Wanna czy kabina – co wybrać?

łazienkowa wanna wolnostojąca

Niegdyś, trudno było sobie wyobrazić, aby w mieszkaniu nie było wanny. Dopiero od kilku, może kilkunastu lat popularność zyskują kabiny prysznicowe. Dlatego też, dzisiaj coraz więcej osób ma trudności z podjęciem decyzji, czy decydować się na wanny łazienkowe (https://www.ekspercilazienek.pl/wanny), czy może lepiej zrezygnować z nich na rzecz kabin.

Wanny łazienkowe w dużych pomieszczeniach

Niewątpliwie, ażeby móc komfortowo kąpać się w wannie, musi być ona odpowiednio długa. Niestety, długie wanny po prostu nie mieszczą się w wielu niewielkich łazienkach, jakie posiadają mieszkańcy bloków. W takim przypadku pozostaje jedynie wybór niewielkiej wanny, albo kabiny prysznicowej.

Niewielka wanna czasem może być mimo wszystko całkiem dobrym rozwiązaniem. Jeśli domownicy korzystający z wanny nie są zbyt wysocy, nie potrzebują długich wanien łazienkowych, aby wygodnie się kąpać. Poza tym, obecnie projektowanych jest wiele wanien, które są dosyć duże, jednak nie zabierają wiele miejsca w łazience. Mowa tu chociażby o wannach narożnych, które mają jednak bardzo specyficzną budowę, która z pewnością nie każdemu będzie odpowiadała.

Czy trzeba z czegoś rezygnować?

Trudności z podjęciem decyzji odnośnie wyboru miejsca do kąpieli wynikają często z tego, że wiele osób lubi kąpiele wannach na równi z tymi w kabinach. Jednakże, jest rozwiązanie tego problemu, gdyż często wcale nie trzeba z niczego rezygnować. Niezależnie od tego, czy posiada się niewielką, czy też większych rozmiarów wannę, można dokupić do niej drzwi, takie same jak są instalowane w kabinach lub też drzwi przesuwne. W takiej sytuacji, w dowolnym momencie można przekształcić wannę w kabinę.