Wybieramy płytki do przedpokoju

nowocześnie wykończony przedpokój

Przedpokój jest integralną częścią niemal każdego domu oraz mieszkania. Jest to również pomieszczenie, które jest najtrudniej urządzić. Jest tak z kilku powodów, ale najważniejsze są względy praktyczne oraz lokalizacja przedpokoju.

Co ma wpływ na urządzenie przedpokoju?

Na kwestie urządzenia przedpokoju ma decydujący wpływ jego funkcja. Funkcja zależy również od tego, czy w domu lub mieszkaniu mamy sień. Jeśli sień mamy (co raczej należy do rzadkości), to przedpokój pełni bardziej funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Sień pełni zatem funkcję czegoś w rodzaju przedpokoju do pokoju. W sieni zazwyczaj pozbywamy się okrycia zewnętrznego, czyli butów oraz kurtek. Z tego powodu to w sieni gromadzi się najwięcej brudu. Przedpokój może być w takim wypadku urządzony nieco przytulniej. Owo przytulniej polega głównie na możliwości położenia w nim wykładziny lub dywanu zamiast płytek. Płytki natomiast kładziemy tradycyjnie w sieni. Ale jak wygląda sytuacja, kiedy sieni nie posiadamy?

Płytki do przedpokoju – praktyczne rozwiązanie

Kiedy przedpokój jest miejscem, w którym pozbywamy się wierzchniego okrycia, a zarazem przechodzimy z niego na inne części domu lub mieszkania, niestety dość mocno się brudzi. Dodatkowo przedpokój jest zazwyczaj dość ciemnym miejscem. Płytki do przedpokoju – home100.pl/plytki-do-przedpokoju wydają się więc jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Jest to jednak umotywowane możliwościami, jakie one dają:

  • jasne połyskliwe płytki rozświetlają nieco ciemne wnętrze;
  • płytki łatwo się sprząta zarówno na sucho, jak i na mokro;
  • przez bardzo długi czas niezależnie od ilości brudu, jaki się na nich cyklicznie pojawia, po sprzątnięciu nie wykazują śladów zużycia.