Wybór stylistyki nowoczesnej komody do salonu

Nowoczesne komody bardzo funkcjonalne i stylowe meble, które doskonale sprawdzają się w każdym salonie. Pozwalają na lepsze zorganizowanie pomieszczenia, a także ułatwiają porządkowanie akcesoriów i segregowanie ich. Komodę wykorzystać można zarówno do przechowywania ubrań czy bielizny, a także narzędzi lub przyborów biurowych. Wybierając komodę do pokoju dziennego, warto dobrze dopasować ją do istniejącego wystroju.

Mariaż materiałów

nowoczesne komody do salonu
źródło: pinterest.com

Najbardziej nowoczesne komody do salonu cechują się umiejętnym połączeniem różnych materiałów. Zestawienie drewna, metalu i lustrzanego szkła jest w stanie zapewnić wyjątkowo estetyczny wygląd.
Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza połączenia grafitowej szarości stali z drewnem naturalnym. W detalach ukrytych w mariażu elementów metalowych i drewnianych kryje się prawdziwy kunszt rzemiosła, który warto wyróżnić w pokoju dziennym.

Stylistyka komody

Jeżeli komoda ma być meblem reprezentacyjnym dla całego salonu, warto wybrać model charakteryzujący się niebanalną stylistyką. Na szczególną uwagę zasługują meble tworzone na wzór popularnego stylu francuskiego lub modele designerskie. Komody drewniane nowoczesne posiadają wiele efektownych wykończeń, takich jak np.

– fantazyjnie wygięte nóżki
– efektowne wybarwienie
– połyskujące fronty

Stylizacja modern powinna być uzupełniana również innymi meblami do wykorzystania w salonie, na przykład stolikami kawowymi czy szafkami RTV.