Zrób to sam – meble z palet

Są niezwykle popularne. Stworzyć je może każdy. Ich uniwersalność i oryginalność sprawiają, że nadają się do każdego wnętrza. Meble z palet (zobacz przykłady tutaj), bo o nich mowa, przebojem wdarły się do kanonów piękna w sferze wystroju wnętrz. A jak stworzyć swoje własne meble?

Do samodzielnego umeblowania mieszkania „paleciakami” nie potrzebujemy zbyt wiele. Najlepiej zaopatrzyć się zawczasu w kilka, a nawet kilkanaście palet euro (na pewno będzie trochę odrzutu). Potrzebne będą również wkręty i/lub gwoździe w zależności od preferencji, analogicznie młotek lub wkrętarka, przyda się również papier ścierny, piła do drewna, mała breszka, a dla tych którzy bardziej chcą przyłożyć się do pracy pędzel i lakier, lub bejca w preferowanym kolorze. Dla tych, którzy nastawiają się na wykonanie mebli ogrodowych, idealnym rozwiązanie będzie zaimpregnowanie ich przeznaczonym do tego środkiem.

Kiedy już zgromadzimy potrzebne materiały, można zabierać się za wykonanie. A tu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Można wykonać rozmaite stoliki, szafki, fotele, a nawet kanapy i sofy. Jaki będzie końcowy efekt zależy od nas, ale gwarantuję, że meble z palet zrobią wrażenie na każdym gościu, który zawita do naszego mieszkania.