Jak wybrać odpowiednie obramowanie plakatów dekoracyjnych?

Dekorując wnętrze przestrzeni mieszkalnej, nie można zapomnieć o pustych powierzchniach ścian, na których z powodzeniem sprawdzą się nowoczesne plakaty. Tematycznie dopasowane do reszty wystroju, lub wręcz przeciwnie, kontrastujące z pozostałymi ozdobami, bezsprzecznie przyciągają wzrok.

Decydując się na dekorację tego typu, warto zadbać również o wybór odpowiedniej ramki na plakaty, która dopełni ozdobny charakter powieszonego dzieła.

Jaką ramę wybrać do plakatu?

ramy do obrazów

Wybierając odpowiedni plakat do wnętrza, warto pamiętać, że to nie tylko kawałek papieru, ale równie istotna jest otaczająca go rama, której wybór powinien być przemyślany i dopasowany do zawartości. Nowoczesne plakaty nie wyglądają estetycznie w sąsiedztwie ramy do obrazów o dużej szerokości i efektownych zdobieniach.

W przypadku współczesnego wzornictwa lepiej sprawdzi się minimalistyczna wąska ramka w jednolitej czerni lub bieli. Dzięki temu nie będzie odwracać uwagi od tematyki plakatu, a jedynie dopełni jego ozdobny charakter.

W przypadku wnętrza, w którym dominują motywy natury i ozdoby o tematyce roślinnej, doskonale sprawdzą się ramki na plakaty wykonane z naturalnego drewna.

Zależnie od gatunku użytego surowca, posiadać będą różną barwę oraz wzór, dlatego w łatwy sposób można dopasować je do konkretnego plakatu.

Nowoczesne wnętrza prezentują się równie estetycznie gdy zawieszone ozdoby nie posiadają żadnej ramki do obrazów.

Tak zwane antyramy wykonane z tworzywa sztucznego idealnie sprawdzą się do osłonięcia powieszonego plakatu przed uszkodzeniem i działaniem czynników zewnętrznych, jednocześnie zachowując jego unikalny charakter.