Lampy do sypialni – sposób na nastrojowe oświetlenie

Sypialnia powinna być miejscem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się z przyjemnością. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest oświetlenie, które musi być tak dobrane, by można było przy nim poczytać, zrobić makijaż czy podrzemać po obiedzie. Jak wybrać lampy, które sprawdzą się w sypialni?

Żyrandol – niezbędne oświetlenie

Wybierając lampy do sypialni koniecznie trzeba rozpocząć od żyrandola, który jest najważniejszym elementem wyposażenia sypialni.

Nadal najczęściej wieszamy lampę górną w centralnym punkcie pokoju. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Coraz częściej wykorzystywane są lampy sufitowe wieszane podwójnie w pomieszczeniu. Jest to dobry sposób na doświetlenie długiej sypialni. Warto również zastosować podwójny żyrandol, gdy sypialnia ma nietypowy kształt.

Wybierając lampy sufitowe warto skoncentrować się na egzemplarzach, które mają regulowane oświetlenie. Dzięki temu można dobrze oświetlić pokój, gdy jest to konieczne lub zmniejszyć natężenie światła, gdy odpoczywamy.

Doskonałym wyborem do sypialni są lampy o tekstylnych abażurach. Dają miękkie i delikatne światło. Sprawdzą się w sypialniach retro, klasycznych oraz skandynawskich. Do sypialni urządzonej w nowoczesnym stylu będą pasowały lampy o prostych kształtach. Lampy do sypialni w stylu industrialnym powinny być metalowe bez zbędnych ozdób.

Jak stworzyć nastrój w sypialni?

Wybierając lampy do sypialni, nie można zapomnieć o oświetleniu, które tworzy nastrojowy klimat we wnętrzu.

Lampy warto ustawić w wielu miejscach. Dzięki temu sypialnia będzie elegancka i klimatyczna. Zapalając tylko kilka lamp uzyskamy delikatne światło, które sprzyja relaksowi. Włączając więcej lamp dobrze doświetlimy każdy kąt pokoju.

Wybierając lampy do sypialni (zobacz) należy pamiętać, że muszą one tworzyć kompozycyjną całość. Lampy stołowe oraz podłogowe muszą pasować do żyrandola. Tylko w ten sposób uzyskamy spójną przestrzeń, w której będzie dominowała harmonia.

W sypialni sprawdzą się również kinkiety, które warto umieścić nad łóżkiem. Jest to niezbędne wyposażenie każdego mola książkowego, który nie wyobraża sobie zasypiania bez przeczytania chociaż kilku stron książki.

Wybierając kinkiety, które mają ułatwić czytanie, warto zwrócić uwagę na modele, które są na wysięgnikach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ustawić światło dokładnie tak, jak jest potrzebne. Dobrze ustawiony kinkiet pozwoli na komfortowe czytanie, bez męczenia oczu.

Wygodne są również kinkiety z obrotową podstawą. Światło można ustawić na książkę lub do góry, gdy już skończymy czytać.