Sprzęt niezbędny podczas sprzątania – odkurzacz workowy

Sprzątanie jakiejkolwiek wielkości powierzchni, czy to mieszkania czy pomieszczeń o innym przeznaczeniu, to dla wielu ciężka i niewdzięczna praca. By zminimalizować wysiłek oraz siły, na przestrzeni wieków wymyślono wiele urządzeń i akcesoriów, ułatwiających tę czynność.

Jednym z takich obecnie powszechnych w użyciu sprzętów jest odkurzacz.

Rodzaje odkurzaczy

Odkurzacze dzielimy na kilka rodzajów – między innymi są to:
– odkurzacze workowe,
– bezworkowe,
– pionowe,
– piorące,
– ręczne
– automatyczne
i inne.

Odkurzacze do sprzątania „na sucho”

W znakomitej większości gospodarstw domowych, z pewnością najpopularniejszy jest odkurzacz workowy. Jest to urządzenie zasysające nieczystości suche, do zamontowanego worka, umieszczonego wewnątrz szczelnie zamykanej komory. Worki do tego typu odkurzaczy mogą być z tkaniny – są one wielorazowego użycia, a przed ponownym założeniem opróżniane ze śmieci, lub z mocnego i szczelnego papieru – po zapełnieniu usuwane razem z wessaną zawartością. Worki papierowe można zakupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub przez internet.

Spośród dostępnych na rynku modeli odkurzaczy workowych można znaleźć sprzęt o dużych gabarytach, mających wbudowane inne bardzo przydatne funkcje oraz służące wyłącznie do odkurzania „na sucho” – niewielkie kompaktowe urządzenia. Każdy odkurzacz, w zestawie ma dołączone różnego rodzaju końcówki, ułatwiające prace porządkowe w nawet najbardziej niedostępnych zakamarkach pomieszczenia.

Odkurzacze występują w wielu kolorach – dzięki temu, można wybrać najbardziej pasujący do własnego gustu.