Aranżacja łazienki – od czego zacząć?

Łazienka jest dość problematycznym pomieszczeniem do urządzania, ze względu na to, że przeważnie jest najmniejsza w całym domu czy mieszkaniu, co więcej gromadzimy w niej mnóstwo rzeczy. Jak urządzić łazienkę, aby wyglądała stylowo, ale była też praktyczna?

Ciekawy styl wnętrza

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu urządzimy naszą łazienkę. Jeżeli metraż jest mały, doskonale sprawdzi się styl minimalistyczny – jasny kolory, minimum dodatków oraz porządek na półkach. W tym wypadku wszystko musi mieć swoje miejsce, inaczej łazienka będzie wyglądać, jakby była zagracona i straci na przestronności.

Ceramika łazienkowa – umywalka nablatowa

Ceramika jest jednym z ważniejszych elementów w łazience, dlatego musi być stylowa, ale co ważniejsze funkcjonalna. Jeżeli chodzi o umywalkę nie warto wybierać najmniejszej, ponieważ będzie niewygodna w użytkowaniu i woda będzie rozchlapywać się po całej łazience. Poza tym od poszczególnych urządzeń sanitarnych trzeba zachować odpowiednie odległości, to też ważna sprawa. Dobrze sprawdzi się umywalka nablatowa – taki model, ponieważ prezentuje się niezwykle elegancko. Warto dopasować do niej blat, w innym kolorze na przykład drewniany, całość będzie prezentować się naprawdę bardzo stylowo. Wybierając umywalkę nablatową, należy zwrócić uwagę na jej głębokość (minimum 40 cm), a także kształt (stawiajmy na klasykę tj. prostokąty albo koła).

Jaka armatura?

Jeżeli chodzi o armaturę tj. baterie umywalkowe czy prysznicowe, trzeba stawiać na jakość – wybierajmy sprzęt od renomowanych producentów, dzięki temu można będzie mieć pewność, że na pewno długo nam posłuży, a w razie awarii będzie można oddać ją na gwarancji do naprawy czy wymiany na nową.

Urządzanie łazienki nie jest łatwe, nie mniej jednak można z powodzeniem urządzić takie pomieszczenie samodzielnie.