Dlaczego tak wiele osób wybiera fikusy do swoich wnętrz?

Fikus dębolistny

Trzeba przyznać, że Polacy coraz częściej sięgają po żywe dekoracje. Nic dziwnego, gdyż piękne, zielone rośliny doniczkowe doskonale wkomponują się w każde wnętrze i dodadzą mu ciepła oraz wyjątkowego klimatu. Warto jednak postawić na takie rośliny, które oprócz walorów wizualnych wpłyną pozytywnie na domowników. Fikus zdecydowanie do takich należy. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Fikus – idealna roślina do każdego wnętrza

Fikusy stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne jako żywa dekoracja wnętrz. Te rośliny sprawdzają się wszędzie – od małych mieszkań po przestrzenne biura, duże domy, nowoczesne sklepy itp. Co ciekawe, na tego typu rośliny decydują się również właściciele restauracji, kawiarni oraz hoteli. Wielu z nich zgodnie twierdzi, iż żadne inne ozdoby nie wprowadzą tyle ciepła do pomieszczeń, jak zielone, efektowne rośliny doniczkowe.

Dlaczego warto postawić właśnie na fikusy?

Przyczyny popularności fikusów, w tym ich wszechstronność, korzyści dla środowiska wewnętrznego i łatwość pielęgnacji można znaleźć w wielu książkach o roślinach domowych. Fikusy są wszechstronne, ponadczasowe i można je znaleźć w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu nadają się do różnych wnętrz, od małych mieszkań po duże biurowce. Rośliny te można samodzielnie kształtować do określonego wzrostu. Są osoby, którym zależy na pięknej, niewielkiej roślinie, która idealnie ozdobi parapet w kuchni lub stół w salonie. Są też osoby, które hodują fikusy i starają się właściwie je pielęgnować, by te osiągnęły rozmiar krzewów, a niekiedy nawet drzew. Trzeba przyznać, że te rośliny doskonale przystosowują się do różnych warunków, więc nie powinno być problemu z ich przesadzeniem lub zmianą lokalizacji. Dzięki temu, że w dobrych sklepach ogrodniczych można znaleźć różne odmiany fikusa, klienci bez problemu wybiorą efektowny gatunek idealny do swoich potrzeb. Warto sprawdzić, czym konkretne fikusy się różnią oraz jak o konkretne gatunki należy dbać.