Dlaczego warto wybrać porcelanę?

Wspólne, niedzielne obiady, wyjątkowe okazje czy święta, to czas który warto celebrować a także zadbać o jego wyjątkową oprawę. Poprzez zastawę stołową można podkreślić uroczysty charakter spotkania. Wybierając zastawę z porcelany okazujemy bliskim oraz gościom szacunek. Elegancko nakryty stół z pewnością doda każdemu spotkaniu nieco blasku oraz elegancji.

Porcelana

Wyroby z porcelany od wieków są utożsamiane z najwyższą jakością, pięknem i estetyką. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że porcelana jest też bardzo trwała i odporna na zarysowania na przykład sztućcami. 

Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Odpowiednio pielęgnowana będzie służyć nam przez wiele lat w niezmienionym stanie i cieszyć nasze oczy. 

Jaką porcelanę wybrać?

Decydując się na zakup porcelany, warto wybrać coś spośród szerokiej oferty polskich producentów, na przykład porcelana Karolina obecna jest na rynku już ponad 150 lat. Do wyboru mamy zarówno zastawy gładkie jak i zdobione. Warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas zestaw nadaje się do myci a w zmywarce, co prawda jak deklaruje producent większość zestawów porcelany marki Karolina można bez obawy wkładać do zmywarki – jednak niektóre modele mogą wymagać użycia niskiej temperatury, dotyczy to szczególnie modeli zdobionych. Warto wybierać delikatne środki myjące, aby nie porysować powierzchni, z tego samego powodu, naczynia należy w zmywarce układać dosyć luźno aby poszczególne elementy nie stykały się ze sobą a tym samym nie rysowały siebie nawzajem.