Jak wybrać basen ogrodowy?

Lato w ogrodzie to czas wypoczynku i relaksu. Chcąc spędzić letnie upały przyjemnie warto zastanowić się nad zakupem basenu ogrodowego. Na co należy zwrócić uwagę wybierając basen do ogrodu?

Basen rozporowy czy stelażowy?

Baseny ogrodowe rozporowe to zbiorniki, których ściany ustawiane są w pozycji pionowej za pomocą wlewanej do nich wody. Najczęściej zbiorniki te posiadają dmuchany kołnierz, który należy uzupełnić powietrzem jeszcze przed nalaniem wody. Baseny stelażowe wspierane są przez specjalne rusztowanie, które podtrzymuje konstrukcję.

Baseny stelażowe są bardzo stabilne, jednak nie każdy chce poświecić tak dużo czasu na ich rozkładanie. Rozporowe baseny ogrodowe intex to możliwość szybkiego napełnienia oraz zlikwidowania basenu.

Jak wybrać rozmiar basenu?

Basen w ogrodzie to niesamowita frajda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jednak przed zakupem basenu należy określić, kto będzie zażywał w nim kąpieli najczęściej.

Baseny kąpielowe dla dorosłych mogą mieć bardzo zróżnicowane pojemności. Największe baseny na rynku pozwalają nawet na całkowite zanurzenie dorosłej osoby.

Baseny dla dzieci są dużo mniejsze, tak by dziecko czuło się w nim bezpiecznie. Baseny ogrodowe intex dla dzieci nie muszą być wyłącznie kwadratowe bądź prostokątne. Place zabaw dla dzieci to oferta, która wzbudzi radość u każdego malucha. Zjeżdżalnia, pompowane zwierzęta, szklany wodospad oraz mnóstwo wody to przepis na udane lato w ogrodzie.

Wybierając basen dla malutkich dzieci warto postawić na basen mini, który jest bezpieczny, gdyż ilość wody jest niewielka. Rozporowe baseny intex dla maluszków mają dmuchane dno, dzięki czemu są wygodniejsze.

Basen w ogrodzie to szansa na udaną letnią zabawę. Warto jednak dobrze przemyśleć, jaki rodzaj basenu będzie dla nas korzystniejszy. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru basenu. Trzeba pamiętać, że basen trzeba nie tylko napełnić woda, ale również ją spuścić. W ogrodach, które nie mają odpowiedniego odprowadzenia wody może się to okazać dużym problemem.

Baseny ogrodowe Intex dostępne na https://www.dobrebaseny.pl/